شرایط مهاجرت به ترکیه ؟

مهاجرت به ترکیه تا به امروز ادامه دارد ، گرچه انگیزه ها متنوع تر است و معمولاً مطابق با الگوهای جنبش مهاجرت جهانی است. به عنوان مثال ترکیه مهاجران اقتصادی زیادی را از کشورهای اطراف مانند ارمنستان دریافت می کند.

جمهوری مولداوی ، جورجیا ،ایران ، و جمهوری آذربایجان ، بلکه از آسیای میانه نیز وجود دارد.

بحران مهاجرت ترکیه دوره ای در سال 2010 بود که با تعداد زیادی از مردم وارد ترکیه شد.

بسته به اینکه چرا به ترکیه می آیید و مدت زمان اقامت شما ممکن است به ویزا و مجوزهای دیگر احتیاج داشته باشید.

در این مقاله مروری بر الزامات مهاجرت ترکیه ارائه شده است.

مهم نیست که اهل کجا باشید یا چرا به ترکیه آمده اید ، به یک گذرنامه معتبر از کشور مبدا خود نیاز دارید.

گذرنامه شما باید حداقل 90 روز اعتبار باقی بماند.

حتی اگر گذرنامه شما در مدت زمان 6 ماه از تاریخ انقضاء خود است ، قبل از سفر خود را تمدید کنید یا به ترکیه سفر کنید.

نیاز به ویزای ترکیه به کشور مبدا شما و طول و دلایل سفر شما بستگی دارد.

بسیاری از کشورها قراردادهای معافیت ویزا را امضا کرده اند که به شهروندان آنها اجازه می دهد تا حداکثر 3 ماه بدون ویزا به ترکیه سفر کنند.

برخی از ملیت هایی که از لحاظ روادید معاف نیستند ، ممکن است در هنگام ورود به ترکیه ویزا دریافت کنند (البته هزینه نقدی به آنها تعلق می گیرد).

برای داشتن لیستی از این کشورها و مدت اقامت مجاز آنها ، با وزارت امور خارجه ترکیه تماس بگیرید. وزارت همچنین مبلغ هزینه را در وب سایت خود فهرست می کند.

مهاجرت به ترکیه

روند مهاجرت ترکیه

قبل از عزیمت به ترکیه ، از تمام اسناد و مدارک مورد نیاز خود اطمینان حاصل کنید. اگر برای زندگی ، کار یا تحصیل به ترکیه سفر می کنید ، به مجوزهای خاص نیاز دارید.

راهنمای اصلی در طی فرایند در زیر ذکر شده است:

  • ویزا – برای ویزا در سفارت ترکیه یا کنسولگری در کشور خود اقدام کنید. قبل از عزیمت به ترکیه این کار را به خوبی انجام دهید. ممکن است مقامات ترکیه چندین ماه طول بکشد تا درخواست شما را پردازش کنند. اگر سؤالی دارید که به کدام ویزا نیاز دارید ، از مسئولان سفارت بپرسید. رفع اشتباه با مقامات مهاجرت ترکیه خوشایند نخواهد بود.
  • مجوز کار و اقامت – اگر در ترکیه زندگی می کنید ، نیاز به اخذ اجازه اقامت دارید و اگر مشغول کار هستید به یک اجازه اقامت و اجازه کار نیاز دارید. برای اجازه اقامت و کار در سفارت ترکیه یا کنسولگری در کشور خود اقدام کنید.
  • اطلاعات تکمیلی – احتمالاً مجبور خواهید بود اثبات اثبات این مسئله را داشته باشید که یا بلیط برگشتی را برای کشور مبدا خود خریداری کرده اید. به همین ترتیب ، ممکن است از شما خواسته شود اثبات رزرو هتل را نشان دهید (اگر مسکن شما توسط یک کارفرما از قبل تنظیم شده باشد ، اثبات آن کافی خواهد بود).

آزمون یوس چیست ؟

 

شرایط ترک ترکیه ؟

اگر قصد ترک ترکیه و بازگشت به برخی از نقاط در طول اقامت خود (برای کار یا تعطیلات) دارید ، حتماً برای ویزا درخواست کنید که امکان ورود مجدد را فراهم کند.

اگر کشور را ترک کنید و فقط واجد شرایط ورود به تک باشید ، از بازگشت خودداری می کنید.

قبل از ارائه درخواست خود مجدداً کلیه الزامات و محدودیت ها را با سفارت ترکیه یا کنسولگری در کشور خود بررسی کنید.

اگر از هیچ چیز مطمئن نیستید ، سؤال کنید. روند مهاجرت احتمالاً هر از گاهی صبر و شکیبایی شما را آزمایش خواهد کرد ، اما بهتر است اطلاعات را با مقامات ترکیه تأیید کنید تا اشتباه در برنامه های شما انجام شود.

حداقل مقدار سرمایه گذاری لازم نیست شما فقط باید ثابت کنید که شما یک ملک دارید و یا مشاغل تجاری را اداره می کنید و از این طریق وسیله مالی کافی برای زندگی در کشور دارید.

وابستگان شما (همسر و فرزندان وابسته) ممکن است به محض دریافت اجازه اقامت خود ، برای ویزای خانوادگی اقدام کنند.

شرایط مجوز ؟

این مجوز حداکثر تا دو سال صادر می شود ، قابل تمدید است به شرط آنکه هنوز مشاغل را اداره می کنید یا مالکیت  ملکی را دارا  هستید.

حداقل سال 184 روز در کشور اقامت داشته باشید ، دارنده مالیات بوده اید و درآمد کافی برای پشتیبانی  خود و وابستگان خود دارید

پس از 8 سال اقامت قانونی ، ممکن است درخواست اقامت طولانی مدت بدهید که به شما امکان می دهد نامحدود در کشور زندگی کنید.

برای واجد شرایط بودن ، شما باید در 3 سال گذشته قبل از درخواست ، از مؤسسات دولتی کمکهای اجتماعی دریافت نکرده باشید ، از منابع مالی کافی و پایدار برخوردار باشید و سوابق کیفری پاک داشته باشید.

به جای اجازه اقامت طولانی مدت ، پس از گذشت فقط 5 سال از اقامت قانونی با قطع وقفه کمتر از شش ماه ، می توانید درخواست تابعیت کنید.

شما باید روابط خود را با کشور ثابت کنید ، به هیچ وجه محکوم نشده اید ، به هیچ بیماری جدی مبتلا نشده اید و درآمد کافی برای حمایت از خود و وابستگان دارید.

علاوه بر این ، برای اثبات توانایی صحبت کردن به زبان ترکی ، باید در مصاحبه شرکت کنید.

 

الزامات

– اظهارنامه در مورد منابع مالی کافی و پایدار برای مدت زمان اقامت (در فرم تقاضا اعلام شده است ؛ مرجع ممکن است اسناد پشتیبان را درخواست کند.)

– سند رسمی مربوط به مالکیت محل اقامت متقاضی (در صورت وجود).

– نامه دعوت نامه یا اسنادی از چنین نوشته شده توسط شخص یا شرکتهایی که باید با آنها تماس گرفته شوند (در صورت وجود)

– بیمه درمانی معتبر توسط سندی که تسهیل کننده خدمات درمانی در ترکیه در محدوده توافق نامه های دو جانبه تأمین اجتماعی است ، یا تهیه سندی که توسط موسسه تأمین اجتماعی صادر شده یا سندی در رابطه با درخواست ارائه شده به مؤسسه تأمین اجتماعی که تحت پوشش کلی قرار خواهد گرفت. بیمه درمانی یا بیمه درمانی خصوصی.