سفر به ترکیه و معرفی شهرهای مختلف ترکیه؟

ترکیه هزاران سال به عنوان دروازه بین اروپا و آسیا عمل کرده است. قرار گرفتن در محل تجارت و تبادل فرهنگ ها ، ترکیه را به یک کشور با ثروتمند و متنوع تبدیل کرده است. نقطه ای که شرق با غرب دیدار می کند ، ثروت فرهنگ و وسعت تأثیرات از آن برجای مانده است و در چشم اندازهای آشپزی دهان این کشور ، و همچنین در بناهای بی نظیر مذهبی و اماکن باستان شناسی آشکار می شود.

 

ترکیه مقصدی خیره‌کننده است که آسیا و اروپا را لرزاند. فرهنگ پر جنب و جوش ، غذاهای معروف و تاریخ گسترده آن ، همر کسی  را که در این کشور باشد  سرگرم می کند ،  ، در حالی که مناظر باشکوه آن – از دریای مدیترانه غرق در آفتاب گرفته تا کوه های قدرتمند و استپ های خشک – از برجسته ترین ویژگی های این کشور  هستند.

 

دیدنی ترین شهر های ترکیه

آنکارا

سفر به ترکیه

 

پایتخت ترکیه ، آنکارا ، یک شهر مدرن و گسترده در ساختمان های دولتی ، مشاغل تجاری ، دانشگاه ها و سفارتخانه های خارجی است. آنکارا واقع در مرکز این کشور و منطقه آناتولی ، قطب حمل و نقل مهمی است که مسافران را به مقصد های مهم دیگر ترکیه پیوند می دهد. این شهر خود شهر ، صحنه ای پر جنب و جوش از هنر و فرهنگ با تمرکز زیاد موزه ها ، از جمله موزه تمدن های آناتولی ارائه می دهد.

 

ماردین

سفر به ترکیه

سفر به ترکیه و شهر ماردین که در یک تپه استراتژیک مشرف به دشت های بین النهرین در جنوب شرقی ترکیه قرار گرفته است ، مرکز استان ماردین است. یکی از قدیمی ترین شهرک های منطقه ، ماردین به دلیل تنوع فرهنگی و شهر قدیمی ساختمانهای ماسه سنگی که از زیر تپه آبشار می گیرند بیشتر شناخته شده است. با پیاده روی به راحتی به شهر قدیمی ماردین می روید. پیچ و خم خیابان های پر پیچ و خم بازدید کنندگان را به سمت خانه های تراسیده و اماکن مشهور مانند صومعه دیروز-زعفران ، یکی از قدیمی ترین صومعه های جهان و سلطان عیسی مدرسسی ، یک بنای تاریخی قرون وسطایی که زمانی به عنوان یک رصدخانه نجوم خدمت می کرد ، سوق می دهد.

 

قونیه

سفر به ترکیه

سفر به ترکیه و یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان که به دلیل معماری جالب توجه سلجوقی و درویشان گردباد شناخته شده است ، کونیا شهری بزرگ در منطقه مرکزی آناتولی ترکیه است. در قرن دوازدهم و سیزدهم میلادی ، قونیه به عنوان پایتخت تحت فرمانروایی سلسله سلجوقی پیشرفت کرد. امروزه هنوز ساختمانهایی از آن دوره قابل تحسین است مانند مسجد علاء الدین و ویرانه های کاخ سلجوقی. قونیه همچنین خانه متکلمان فارسی و عارف صوفی ، مولوی بود. مقبره وی یک سایت دیدنی در قونیه است. پیروان رومی به دلیل برگزاری مراسم مذهبی که در آن و در حالی که می پوشیدند در اطراف و پای پای خود در حالی که لباس های سفید و لبه دار می پوشند ، دستور مولولی را ایجاد کردند ، معروف تر به دراویش گردباد.

 

آنتالیا

سفر به ترکیه

 

آنتالیا واقع در کنار رودخانه زیبای ترکیه در ساحل دریای مدیترانه ، شهری بزرگ و پر جنب و جوش است که با استراحتگاه ها ، هتل ها ، کافه ها و رستوران های بی شماری پذیرای گردشگران است. مناظر دیدنی این شهر را با سواحل زرق و برق دار و کوه های سرسبز سرسبز با خرابه های باستانی فریم می کند. از شنا و قایقرانی گرفته تا کوهنوردی ، گشت و گذار و تفریح خانوادگی ، آنتالیا چیزی را برای همه ارائه می دهد. پیاده روی در اطراف Kaleiçi ، محله قدیمی ، یک قدم به عقب به گذشته باستانی شهر با منظره ای از دیوارهای قدیمی شهر ، دروازه های رومی ، خیابان های پیچ و خم مانند و سازه های تاریخی که شامل برج ساعت است ، ارائه می دهد.

مقاله مرتبط: شرایط مهاجرت به ترکیه چگونه است؟

 

مارماریس

سفر به ترکیه

 

یکی از محبوب ترین استراحتگاه های ساحلی ترکیه ، مارماریس یک مکان بی نظیر از کوه های کاج پوشیده ، سواحل سفید شنی ، آب های فیروزه ای و معماری تاریخی است. این بندر کروز خیره کننده که در امتداد رودخانه ترکیه واقع در جنوب غربی ترکیه واقع شده است ، یک بهشت توریستی با فرصت های دیدنی استثنایی ، ورزش های آبی ، ماجراجویی ، ناهار خوری فوق العاده و زندگی شبانه است. تورهای مختلف قایقرانی بازدید کنندگان را به کاوش در اطراف خلیج های زیبا و روستاهای همجوار سوق می دهد. اگر این کافی نباشد ، تعدادی سفر روزانه از مارماریس به مقصد برجسته مانند دالیان ، افسس ، پاموکاله و جزیره کلئوپاترا وجود دارد.

بدروم

سفر به ترکیه

بدروم واقع در منطقه اژه جنوبی ترکیه ، زمانی در مقبره یکی از هفت عجایب جهان باستان قرار داشت. امروزه ویرانه های جذاب آن ، سواحل خیره کننده و استراحتگاه های صخره ای ، مردم را از سراسر جهان جلب می کند. بازدید از بدروم بدون دیدن قلعه سنت پیتر ، معروف به قلعه بدروم نیز کامل نخواهد بود. در سال 1402 توسط شوالیه های شوالیه ساخته شده است و اکنون به عنوان یک موزه فعالیت می کند. در سمت شرقی بدروم ، گردشگران ساحل زیبایی با مشروب بر آبهای درخشان آبی پیدا می کنند. در نزدیکی ساحل کافه ها ، کافه ها و کلوپ های شبانه زیادی وجود دارد. در سمت غربی شهر مارینا ، مراکز خرید و رستوران قرار دارد.

 

افسس

سفر به ترکیه

کاملترین کلان شهر کلاسیک اروپا ، افسس یک مکان باستانی واقع در اژه ترکیه است. تا قرن اول قبل از میلاد ، افسس یکی از بزرگترین شهرها در تمام امپراتوری روم بود که یکی از هفت عجایب جهان باستان یعنی معبد آرتمیس را به خود اختصاص داد. ویرانه های افسس به خوبی حفظ شده و در یک محوطه باستان شناسی بزرگ قرار دارد و آن را به یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری ترکیه تبدیل کرده است. از جاذبه های آن می توان به تئاتر عظیم ، معبد هادریان و کتابخانه باشکوه سلسوس ، ساختاری دو طبقه که برای احداث بیش از 12000 پیمایش ساخته شده است.

 

استانبول

سفر به ترکیه

استانبول که زمانی به عنوان پایتخت امپراتوری عثمانی و بیزانس خدمت می کرد ، امروز بزرگترین شهر ترکیه و یکی از بزرگترین در جهان است. استانبول در امتداد تنگه باریکی قرار دارد که آسیا و اروپا را به هم وصل می کند و این شهر را به عنوان تنها شهر جهان که دو قاره در آن قرار دارد ، تبدیل می کند. معماری چشمگیر ، اماکن تاریخی ، ناهار خوری ، خرید ، زندگی شبانه و فضای عجیب و غریب همه و همه استانبول را به یکی از بهترین مکانهای بازدید در ترکیه تبدیل کرده است. شهر قدیمی جایی است که بیشتر مناطق تاریخی چشمگیر این شهر یافت می شود که شامل کاشی هاگیا سوفیا ، مسجد آبی و کاخ توپکاپی است.